Wychowanie przedszkolne prywatne

Wielu rodziców zastanawia się czy warto inwestować w prywatną edukację zaczynając już na etapie przedszkolnym. Zdania na ten temat są podzielone i warto pamiętać, że nie każde przedszkole prywatne warszawa jest lepsze od państwowego. Nie zawsze bowiem za pieniędzmi stoi lepsza jakość. Za dobrym przedszkolem przemawia przede wszystkim idea, wiedza i umiejętności. Dopiero w dalszym rzędzie pieniądze.

Odpowiednia atmosfera

To co wydaje się być najważniejsze to stworzenie miejsca, które jest ciepłe i przyjazne zarówno dzieciom jak i rodzicom. Miejsce w którym dzieci czują się bezpiecznie i dobrze. Do tego potrzebna jest fachowa kadra, która zna i rozumie potrzeby dzieci i posiada zasoby do ich realizacji. Warunkiem oczywistym jest więc lubienie swojej pracy i fachowe przygotowanie do towarzyszenia dziecku w rozwijaniu jego własnego potencjału.

Dobry nauczyciel czyli jaki?

Przede wszystkim taki, który lubi dzieci. I ma wiedzę dotyczącą rozwoju maluchów. Nieoceniona jest empatia, optymizm, poczucie humoru ale też dojrzałość i odpowiedzialność. Nauczyciel wychowania przedszkolnego to osoba z którą nasze dziecko spędza od 5 do 8 godzin dziennie. Ważne wiec by była to osoba, która przekazuje naszemu dziecku odpowiednie wartości i sposób patrzenia na siebie i otaczający świat. Tak, żeby nasze dziecko pokonując kolejne stopnie dojrzewania nabieralo wiary w siebie, pewne umiejętności społeczne oraz było jak najlepiej przygotowane do rozpoczęcia nauki w szkole.

Ile zajęć dodatkowych?

Wielu rodziców ma aspiracje, żeby ich dziecko już w wieku kilku lat uczyło się dwóch języków, matematyki, tańca, śpiewu i uprawiało prawie wyczynowo jakiś sport. I wierzą, że to właśnie przedszkole prywatne warszawa zapewni im to wszystko. Dziś już wiadomo, że nie tędy droga. Dodatkowe zajęcia są waż i potrzebne ale pod warunkiem, że nie ma tych zajęć za dużo, że są one dostosowane do wieku dziecka a także co najważniejsze, że dziecko je lubi. Warto podążać za dzieckiem, patrzeć co go interesuje i dać mu możliwość zgłębiania owych zainteresowań nawet jeśli nasze są inne. Nie można też zniechęcać się jeśli dziecko po jakimś czasie nudzi się danymi zajęciami. To naturalne etapy poszukiwań własnej pasji i rozwoju.

Co daje prywatna edukacja?

Możliwości o które czasem trudno w państwowym przedszkolu. Bo prywatne przedszkole warszawa ma pieniądze na lepszych fachowców, zabawki i pomoce dydaktyczne, możliwość stworzenia mniejszych grup i co za tym idzie bardziej indywidulną więź z dzieckiem.

Prywatne przedszkole może więc nam dać pełna i fachową opiekę i kompleksowe wychowanie przedszkolne. Patrzmy jednak uważnie czy nasze dziecko lubi to miejsce, jaki ma humor jak wraca z przedszkola, co o nim opowiada i czy rośnie nam zdrowo, mądrze i pięknie.