Edukacja prywatna – warto?

Rodzice maluchów bardzo często zastanawiają się czy warto inwestować w prywatną edukację już na etapie przedszkola. Niby to tylko przedszkole a nie poważne zajęcia szkolne ale okazuje się, że ten etap edukacji jest równie ważny. Co zyskujesz decydując się na prywatne przedszkole warszawa?

Wyszkolona kadra

Dyrektor takiego przedszkola ma pieniądze na to, żeby zatrudnić dobry i wyszkolony zespół. Ludzie, którzy mają odpowiednie wykształcenie, cały czas pogłębiają swoją wiedzę, rozwijają się a przede wszystkim wybrali ten zawód bo lubią pracę z dziećmi. Ważne są tez oczywiście predyspozycje osobowościowe takie jak-cierpliwość, poczucie humoru, łagodne usposobienie, pozytywne podejscie do życia, ciekawość świata i ludzi. Taki wychowawca będzie miał nieoceniony wkład w wychowanie twojej pociechy.

Ciekaw zajęcia

Finanse pozwalają tez na organizację większej ilości zajęć dla maluchów. Może to być nauka języka obcego albo nawet dwóch, spotkania wprowadzające w świat historii sztuki, taniec, śpiew, balet. Można pozwolić sobie na większą różnorodność i znów jak powyżej- na lepszych fachowców z danej dziedziny.

Zdrowa dieta

Coraz więcej przedszkoli modyfikuje swoje menu podążając za najnowsza wiedzą o tym co dzieci powinny jeść, żeby być zdrowe. Ministerstwo Edukacji wydawało tu pewne rozporządzenia ale wiadomo, że stawki dzienne w państwowych przedszkolach są mniejsze od tych w placówkach płatnych. Prywatne przeszkole warszawa zaoferuje więc produkty ekologiczne, zdrowe oleje, kasze, więcej owoców, warzyw. Dostosuje też menu do por roku tak, żeby jesienią i zimą dzieci jadły więcej rozgrzewających potraw a w lato orzeźwiejacych. Są juz przedszkola, które stawiając na taką dietę mogą pochwalić się statystykami znacznie mniejszych absencji dzieci z powodu chorób aniżeli ma to miejsce w przedszkolach z tzw. tradycyjną dietą.

 

Ładniej, bezpieczniej

To także ładniejsze, większe i bezpieczniejsze przestrzenie w których przebywają dzieci. Ważne jest też przecież, żeby dzieci od małego kształtowały swoje poczucie estetyki a także korzystały z ciekawych i rozwijających zabawek. Jak wiadomo państwowe przedszkole nìe może sobie pozwolić na pomoce dydaktyczne z górnej półki.

Prywatne przedszkole warszawa to często przedsięwzięcia ludzi z dużą pasja i chęcią do rozwijania może nie tyle biznesu, bo dość niezgrabnie to brzmi ale miejsca, które oprócz tego że jest pracą zarobkową to daje też radość jeśli jest lubiane przez dzieci i polecane przez rodziców. Warto więc przeznaczyć fundusze na to, żeby dziecko mogło do takiego miejsca uczęszczać i czerpać z niego wszystko co najlepsze.